nDnes je  pondělí 21.5.2018 n
  Kontakt  
nic
n
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  
n
odrazka
Přečtěte sin
Zdravé srdce, zdravý člověkZdravé srdce, zdravý člověkn
Léčba aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocněnLéčba aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocněnn
OVOCNÁ PASTA "ROSA PHOENIX"OVOCNÁ PASTA "ROSA PHOENIX"n
Faradoterapeutické pásyFaradoterapeutické pásyn
Příčiny srdečně - cévních onemocněníPříčiny srdečně - cévních onemocněnín
KAPSLE  SUEČINFU KAPSLE SUEČINFU n
n
nNAPSALI O NÁSn
Článek v deníku SPORTČlánek v deníku SPORTn
odrazkaVYHLEDÁVÁNÍn
 

 Příčiny srdečně - cévních onemocnění 

                   PŘÍČINY SRDEČNĚ-CÉVNÍCH ONEMOCNĚNÍ

 

RNDr. Mária Kropáčková

Centrum ZDRAVÉ SRDCE

ordinace buněčné medicíny

  

   Srdce je nejdražší pumpa světa. Rozhoduje o našem životě, jeho kvalitě a délce. Srdečně cévní onemocnění  jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Mají na svědomí více než 58% všech úmrtí. Hlavní příčinou srdečně cévních onemocnění je ateroskleróza neboli kornatění tepen. Postihuje bez rozdílu muže i ženy, často v nejproduktivnějším věku.

 

Co je příčinou srdečně cévních onemocnění ?


    Hlavní příčinou těchto závažných, a život ohrožujících onemocnění, jako je ischemická choroba srdeční, angína pectoris, infarkt myokardu, cévní mozková příhoda,  žilní trombóza, je ateroskleróza.

   Ateroskleróza je onemocnění, které vzniká v důsledku ukládání vápenatých a tukových usazenin a cholesterolu uvnitř cévních stěn, které potom nejsou dostatečně pružné ani odolné, a díky tomu se snadněji narušují i „pouze“ zvýšeným krevním tlakem. Tyto usazeniny zároveň zmenšují průsvit cév, a tím je zužují. Zhoršuje se tak prokrvení a přísun kyslíku do tkání a orgánů celého těla.

Jak ateroskleróza vzniká a co ji způsobuje ?

 

 Nové poznatky

 

   Je všeobecně známo, že vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko vzniku aterosklerózy, a tím následně ischemické choroby srdeční, angíny pectoris, infarktu myokardu, žilní trombózy a krevních sraženin.

   Cholesterol však není tou látkou, která vyvolává poškození. Je důležitý pro náš organismus k výrobě steroidních hormonů. V čistém stavu je cholesterol antioxidantem a nezbytnou složkou steroidních hormonů a všech orgánových systémů. Věkem jeho hladina přirozeně stoupá  s úbytkem hormonů v organismu. Jde tedy o přirozený jev. Cholesterol je  složen s HDL (těžkého) a LDL (lehkého) cholesterolu. Z LDL cholesterolu se vytvářejí cholesterolové pláty, které ucpávají stěny cév, ale jen za určitých podmínek: poslední výzkumy ukazují, že LDL cholesterol se usazuje na cévních stěnách jenom když je jeho struktura poškozena volnými radikály – tedy když zoxiduje. Zánětlivé procesy v těle a volné radikály jsou příčinou poškození cholesterolu, a též cévní stěny. Organismus musí poškození cévní stěny opravit a následně zabudovává na místo poškození vápník a cholesterol formou plátů, a vzniká cholesterolový plát jako záplata na poškozenou cévní stěnu.

   Na riziko vzniku a rozvoje aterosklerózy a cévních onemocnění nejlépe ukazuje hladina homocysteinu. Homocystein způsobuje zánětlivé procesy v těle,  a tím vznikají volné radikály, které poškozují cévní stěny a strukturu cholesterolu. To znamená, že vysoká hladina homocysteinu způsobuje poškození cévní stěny volnými radikály a ne vysoká hladina cholesterolu. Homocystein vzniká z aminokyseliny cystein při nadměrné konzumaci masa a masných výrobků a při nedostatku vitamínů skupiny B ( hlavně B3, B6, B12 a kyseliny listové). Homocystein je tedy mnohem nebezpečnější pro rozvoj srdečně cévních onemocnění než cholesterol. Cholesterol škodí jenom následně jako cholesterolový plát, který ale vzniká na základě poškození jeho struktury volnými radikály. To znamená, že vysoká hladina homocysteinu způsobuje poškození cévní stěny a následně způsobuje vznik aterosklerózy neboli kornatění tepen.

   Takto narušená vnitřní vrstva cévní stěny aktivuje proces krevního srážení: krevní sraženina – trombus cévu zcela uzavře, následkem toho se nedokrvuje část srdce, která časem odumírá a vzniká infarkt myokardu.

   Pokud se céva zúží sklerotickým plátem pod 30% svého průměru, průtok krve je nedostatečný. Orgán, který tato céva zásobuje, např. játra, ledviny, mozek, srdce, začne vysílat do mozku zprávu, že nemá dostatek kyslíku a živin. Mozek(autonomní nervový systém) má jedinou možnost, jak řešit tuto situaci a zlepšit prokrvení jednotlivých orgánů: zvýší krevní tlak a následně zvýší puls. Tím proteče  zúženou

cévou více krve pod větším tlakem a dostane se více kyslíku a živin do jednotlivých orgánů. Mozek tedy vydal příkaz srdci, aby zvýšilo tlak krve, případně zvýšilo puls, aby nedocházelo k hypoxii (nedokrvení) jednotlivých orgánů.   

   Zvýšený tlak a puls však zatěžují srdce i cévní systém, které nejsou na takový přetlak stavěny. Srdce musí intenzivněji pracovat, tím se více  opotřebovává, a také rychleji stárne, a my si takto zkracujeme život.

   Pacient se necítí dobře, navštíví lékaře, který mu zjistí vysoký krevní tlak a předepíše léky na snížení krevního tlaku, aby se šetřilo srdce. Co se stane ? Tlak se sice zpočátku upraví, ale orgány (srdce, játra, ledviny, mozek) zůstanou nedokrvené a trpí hypoxií. Když je orgán nedokrvený, tak nefunguje správně a neplní svoji funkci. Průtok krve cévou je omezen  a následkem toho jsou jednotlivé části těla nedostatečně zásobovány kyslíkem a živinami. Navíc při nedostatku kyslíku se zvyšuje překyselení organismu, které je základem pro rozvoj dalších závažných onemocnění. Porušuje se acidobazická rovnováha a pH tkání organismu vykazuje překyselení. V kyselém - nedokrveném prostředí se dobře daří nejen patogenním mikroorganismům, které způsobují zánětlivá onemocnění, ale také nádorovému bujení. Toto vše je důsledek aterosklerózy a nesprávně léčeného zvýšeného krevního tlaku.

   Správná léčba těchto problémů spočívá ve  vyčištění zaneseného cévního systému a rozpuštění krevních sraženin a cholesterolových plátů,  které jsou příčinou zvýšeného tlaku krve a nedokrvení orgánů v těle. Když se vyčistí cévní systém, zlepší se průtok krve i  zásobení orgánů kyslíkem a živinami a přestanou se vysílat do mozku signály, že krev není zásobena kyslíkem a živinami a nejsou prokrveny jednotlivé orgány. Mozek následně vydá příkaz srdci, že už nemusí zvyšovat tlak krve v cévním sytému a krevní tlak se přirozeně upraví - sníží. Průtok krve cévou již není omezen  a následkem toho jsou jednotlivé části těla dostatečně zásobovány kyslíkem a živinami .

   Při ateroskleróze tedy dochází k zužování průsvitu cév na základě ukládání tukových a vápenatých vrstev do stěny cév a vzniká narušení cévní stěny. Ateroskleróza je jedním z hlavních důvodů úmrtí většiny obyvatel vyspělého světa. Ateroskleróza vzniká na základě působení různých rizikových faktorů, jakými jsou vysoký krevní tlak, cukrovka, vysoká hladina LDL cholesterolu a homocysteinu, stres, nedostatek pohybu, nezdravý životní styl, kouření , a také dědičná dispozice. Ateroskleróza je příčinou, ze které se vyvíjejí závažná onemocnění, jako je ischemická choroba srdce a dolních končetin, angína pectoris, infarkt myokardu, mozková mrtvice.  

   Ateroskleróza může postihovat všechny tepny našeho těla: nejčastěji postihované jsou tepny mozkové (cévní mozková příhoda), srdeční (ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, angína pectoris), a též tepny dolních končetin (ischemická choroba dolních končetin, křečové žíly, bércové vředy). Tato skutečnost může v mnoha případech způsobit velmi vážné komplikace, případně i smrt.

 

Jak správně diagnostikovat a předejít vzniku kardiovaskulárních problémů spojených s aterosklerózou cévního systému ?

 

   Včasná diagnostika srdce a kardiovaskulárního systému může odhalit a lokalizovat problémy spojené s aterosklerózou včas, ještě než se nemoc projeví patologickými změnami na srdci. Umožňuje také zjišťovat hypoxické (neokysličené) části srdce při různých onemocněních, které vedou k ischemické chorobě srdeční, infarktu myokardu, angíně pectoris, cévní mozkové příhodě, žilní trombóze atd.

 

   Metoda umožňuje a poskytuje  preventivní rychlé vyšetření, okamžité zobrazení srdce, okamžité výsledky, okamžité řešení, obnovu a ozdravení organismu, komplexní léčebný přístup. Vychází ze světových standardů a využívá se v oborech medicíny jako jsou interna, kardiologie, imunologie, onkologie, pediatrie, rehabilitace, neurologie, sportovní lékařství.

  

  Vyšetření variability srdečního rytmu (VSR)  je komplexní interní vyšetření metodou certifikovanou pro  medicínské využití založenou na principech  buněčné medicíny.

 

Metodou lze vyhodnotit komplexní analýzu zdravotního stavu

- odhalit riziko vzniku vysokého krevního tlaku a aterosklerózy
- stav imunitního, hormonálního a kardiovaskulárního systému

- proces stárnutí organismu vzhledem k věku – jestli váš věk odpovídá vašemu biologickému věku

- schopnost regenerace organismu

- výkonnost organismu a jeho rezervy

- schopnost adaptace organismu na zátěž

- index stresu organismu - 95% nemocí je způsobeno stresem

- nepravidelnou srdeční činnost – arytmie, srdeční palpitace

- odhalit riziko syndromu náhlé srdeční smrti a infarktu myokardu

Diagnostika VSR je také preventivní diagnostika, která odhalí nemoc, když je ještě bez příznaků,  a proto můžeme začít s terapií dříve než se nemoc projeví navenek.

EKG  3D Heart Vue zobrazení a vyšetření srdce je vyšetření na moderním přístroji vyvinutém pro elektro-kardio-diagnostiku srdce. Jeho hlavní přínos je ve vysoké citlivosti, rychlosti a jednoduchosti, a také ve zpracování naměřených hodnot EKG: součástí výsledku měření je i 3D zobrazení srdce s vyznačením rizikových oblastí. Včasné zjištění rizik umožňuje zahájit léčbu v okamžiku, kdy má ještě větší naději na úspěch. Metoda je založena na monitorování srdce a umožňuje rychlé sledování metabolických změn a abnormalit v myokardu již v ranných stadiích. Umožňuje také zjišťovat a lokalizovat patologické změny na srdci při různých onemocněních. Poskytuje okamžité výsledky a snižuje náklady na léčení včasným odhalením závažných poškození srdce. Metoda využívá nové EKG informace a zaznamenává i malé metabolické odchylky, které mohou předcházet poškození srdce (ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, angina pectoris)

EKG 3D umožňuje

 

- okamžité zobrazení srdce

- diagnostikovat stav srdečního svalu a intenzitu stresové zátěže na srdce

- diagnostiku akutních a chronických srdečních onemocnění

- získat informace o neokysličených místech srdečního svalu v procentech ještě dříve než běžné
  diagnostické metody zaznamenají aterosklerózu a ischemickou chorobu srdeční

- odhalit riziko infarktu myokardu ještě bez pozorování příznaků nemoci

- v ranných stadiích diagnostikovat srdeční palpitace včetně stresových arytmií, které mohou být
  příčinou patologických stavů a kolapsů

Pokud se poruchu srdečního rytmu nepodaří odhalit včas, může člověka postihnout celá řada závažných komplikací, např. cévní mozková příhoda, fibrilace síní a komor,oběhová zástava, infarkt myokardu, náhlá srdeční smrt atd.

Exkluzivní vyšetření metodou buněčné medicíny včetně odborné konzultace můžete objednat ve středisku Centrum ZDRAVÉ SRDCE

 

Adresa střediska: Centrum ZDRAVÉ SRDCE, Praha 4, Zelený pruh 95/97 (KUTA centrum).

Tel.: +420 608 213 931, e-mail: diagnoza.lecba@gmail.com, www.fohow-praha.cz,  www.zdrave-srdce.czZdravé srdce

článek 


Stránky jsou postaveny na systému Ekonstruktér.cz
n